ارتودنسی رنگی

ارتودنسی رنگی

ارتودنسی رنگی چیست؟

این نوع از ارتودنسی در واقع از شیوه های جدید و فانتزی محسوب می شود که بیشترین طرفدار آن کودکان و یا نوجوانان هستند. این نوع ارتودنسی دارای بریس ها یا در واقع کش های رنگارنگ است که باعث می شود نسبت به فرم قدیمی جذاب تر باشد. در این روش می توانید این بخش از بریس ها را تک رنگ و یا حتی رنگارنگ انتخاب کنید.از آنجایی که ارتودنسی بیشتر برای بچه ها در سنین ۹ تا ۱۴ سال انجام می شود و معمولا برای آنها اصلا خوشایند نبوده و حتی آزار دهنده است، این نوع آن یعنی ارتودنسی رنگی می تواند جذابیت آن را بیشتر کرده و کودکان بیشتر پذیرای این نوع درمان بر روی دندان های خود باشند.

منظور از ارتودنسی رنگی دقیقا چیست؟

اگر ارتودنسی انجام داده باشید می دانید که به مهمترین بخش در ارتودنسی بریس گفته می شود که خود از بخش های مختلفی به شرح زیر تشکیل شده اند:

_ براکت ها که در واقع همان بخشی هستند که در جلوی دندان نصب می شوند.

_ سیم های قوس دار که از میان این براکت ها رد شده و آنها را به یکدیگر متصل می کند.

_ باندها که دور دندان های آسیا متصل می شوند.

_ الاستیک ها که در واقع به براکت ها وصل شده و براکت های بالا و پایین را به یکدیگر متصل می کند. که در واقع منظور از ارتودنسی رنگی همین بخش آخر یعنی الاستیک ها هستند که می توانند با رنگ دلخواه نصب شوند.

ارتودنسی رنگی

چگونه بهترین و مناسب ترین رنگ ارتودنسی رنگی را انتخاب کنیم؟

شما در این نوع ارتودنسی می توانید مناسب ترین و بهترین رنگ را انتخاب نمایید. برای انتخاب یا رنگ مورد علاقه خود را در نظر بگیرید و یا بر اساس رنگ پوست و یا چشم خود رنگ بریس ها را تعیین نمایید.اگر شما دارای پوستی با رنگ روشن هستید معمولا تمام رنگ ها برای شما نمای زیبایی خواهند داشت. البته به توصیه پزشکان، استفاده از رنگ های روشن بهتر است زیرا رنگ تیره باعث می شود که دندان شما کثیف به نظر برسد. در صورتی که پوست شما تیره است، می توانید از رنگ های براق و شاد استفاده نمایید مانند آبی فیروزه ای، فسفری و یا حتی سرخابی.همچنین می توانید ارتودنسی رنگی خود را هماهنگ با رنگ لباس و یا کفش مورد علاقه خود انتخاب نمایید و اصطلاحا ست نمایید.